Blog

Jak pečovat o boty

Jakmile si přinesete boty z obchodů domů, věnujte chvilku jejich péči. Kožené jsou sice ošetřené z výroby, ale výživa a impregnace jim určitě neuškodí. Kvalitní péče o boty před prvním prošlápnutím zajistí lepší odolnost proti vodě i nečistotám, a jednoznačně prodlouží jejich životnost.

Boty z kůže, syntetiky a ostatních materiálů

1) Hladká přírodní useň potřebuje pravidelnou a důkladnou péči. Na odstranění nečistot použijte suchý nebo vlhký hadřík a boty pořádně vysuště. Jakmile jsou boty suché, nanaste vhodný krém a boty naleštěte. 

2) Nubuk a velur (semiš) neboli broušená kůže. Tento typ usně je lepší očistit gumovým kartáčkem. Kůže se nekrémuje a velmi důležité je impregnace, která zajistí vodoodpudivost i odolnost vůči špíně.

Pro všechny druhy kůže je určena impregnace ve spreji. Zabrání pronikání vody i usazování nečistot. Každá další údržba či čistění pak budou jednodušší.

Použivejte napínáky. Pokud nemáte kožené boty na nohou, měli by být na napínáku. Ideálně z cedrového dřeva. Napínák pomáhá udržet původní stav obuvi a lehce ji vysušuje.

3) Syntetické materiály otřete vlhkým hadříkem a vysušte. Následně ošetřete vhodným přípravkem na syntetiku.

4) Textilní boty čistěte suchým kartáčem a při větší nečistotě vlhčeným hadříkem. Po usuštění  ošetřete impregnací na textil. Boty nikdy neperte! 

5) Boty s voděodolnou membránou otřete vlhkým hadříkem nebo kartáčkem. Nechte je vyschnout a teprve pak naneste impregnaci.

Podívejte se na vhodné přípravky pro ošetření obuvi.

Nevíte si rady? Zeptej se nás na prodejně, telefonicky nebo e-mailem. Rádi vám poradíme. Není nic horšího než si zničit nové boty špatným ošetřením.

1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení